Naujienos

„Achemos grupė“ ir Dr. Bronislovo Lubio fondas globos 77-ąjį Lietuvos nacionalinės filharmonijos sezoną

Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas bei koncernas „Achemos grupė“ tęsia mecenatystės tradicijas ir jau antrus metus bus Lietuvos nacionalinės filharmonijos mecenatas. 77-asis Filharmonijos sezonas pasižymės išskirtiniais Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtais renginiais bei naujais projektais, padėsiančiais pasiekti dar daugiau šalies klasikinės muzikos klausytojų.

 „Dr. Bronislovui Lubiui visada ypatingai rūpėjo Lietuvos ateitis, ne tik jos ekonominis, bet ir kultūrinis, visuomeninis bei mokslo pradas. Jis suprato, kad tvarios šalies pagrindas yra išsilavinusi, savo istoriją ir kultūrą gerbianti tauta, todėl nuosekliai ir daug to neviešindamas rėmė menininkus, muzikos ir teatro atlikėjus, mokslininkus bei daug kitų talentingų žmonių. Turime išskirtinį kultūros flagmaną – Lietuvos nacionalinę filharmoniją ir tikime jos misija suteikti žmonėms galimybę išgirsti aukščiausios kokybės muziką. Verslo pareiga – ne tik kurti ekonominę vertę, bet ir auginti savo šalies kultūrą, atlikėjus bei padėti skleisti jų talentus kuo plačiau, kiekvienam žmogui“, – sakė Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė Lidija Lubienė.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė ką tik pasibaigusį 76-ąjį sezoną įvardijo kaip tvirtos partnerystės su mecenatu laikotarpį, kurio parama padėjo įgyvendinti Filharmonijai keletą svarbių infrastruktūros projektų.

„Ženklią dalį koncerno „Achemos grupė“ ir Dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo suteiktos paramos 76-ojo sezono laikotarpiu Lietuvos nacionalinė filharmonija investavo į infrastruktūrą. Įrengta žiūrovų aptarnavimo sistema, modernūs informaciniai ekranai Filharmonijos viduje ir fasade. Dalis paramos lėšų buvo skirta koncertams Lietuvos regionuose, reklamai ir rinkodarai efektyvinti. Dėl šių permainų didėjo salės lankomumas ir Filharmonijos veiklos sklaida“, – sakė p. Rūta Prusevičienė.

77-ąjį sezoną Filharmonija pradės keliais dideliais naujais projektais: visų pirma – skaitmeninės koncertų salės, kuri savo „uždangą“ pakels šį rudenį, įrengimu.

Kartu su mecenatu planuojama organizuoti Lietuvos kamerinio orkestro, dirigentės Adrijos Čepaitės ir solistų turą Lietuvoje, kurio metu programose skambės lietuvių kompozitorių Broniaus Kutavičiaus, Osvaldo Balakausko, Algirdo Martinaičio, Jurgio Juozapaičio, Zitos Bružaitės ir užsienio autorių ryškiausi kūriniai.

2018-uosius ir Lietuvos nepriklausomybės 100-metį Filharmonija pasitiks ryškiausių Lietuvos muzikų koncertais Lietuvoje ir užsienyje bei išskirtine Mecenatų konferencija, apibendrinančia mecenavimo tradicijas ir perspektyvas Lietuvoje, svarų jų indėlį puoselėjant Lietuvos kultūros ir meno vertybes.
 

© Lietuvos žinios