Naujienos

Jonavą jau pasiekė Kalėdos

Artėjant didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms, Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas bei bendrovė „Achema“ su dovanomis aplankė Jonavos socialiai remtinus asmenis ir daugiavaikes šeimas.

Fondas gyvuoja ketverius metus ir per šį laikotarpį parėmė kelias dešimtis meno, kultūros, mokslo bei švietimo sričių projektų.

„Kiekvienais metais remiame tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį, organizuojamą Plungėje. Intensyviai bendradarbiaujame su Nacionaliniu Kauno dramos teatru. Šiemet Fondas tapo Lietuvos nacionalinės filharmonijos mecenatu. Tai suprantama, nes sąvoka „nacionalinis“ susijusi su tautiškumu. O mūsų koncernas yra lietuviško kapitalo bendrovė. Todėl daugiau bendraujame su tais, kurie palaiko lietuvišką dvasią, garsina mūsų šalį. Fondo tikslas – remti tautiškumą puoselėjančias organizacijas“, – sakė akcijos iniciatorė, koncerno „Achemos grupė“ ir Fondo valdybos pirmininkė Lidija Lubienė.

Anot jos, niekada negalima pamiršti ir šalia esančiųjų, todėl kilo idėja su dovanomis aplankyti socialiai remtinas bei daugiavaikes šeimas, gyvenančias Jonavoje.

Ponia L. Lubienė teigė gerai suprantanti sunkiai materialiai besiverčiančias šeimas, nes ir jai pačiai teko išgyventi dienas, kai tėčio išvirtos bulvės su iš šulinio vandens pagamintais šaltibarščiais, pagardintais svogūnėliais, būdavo pats skaniausias patiekalas.

Pradėjo nuo Jonavos

Ponia L. Lubienė atkreipė dėmesį, kad koncernas „Achemos grupė“ ir atskiros jo įmonės nuo pat įkūrimo užsiima labdaringa veikla, ypač tuose miestuose, kuriuose dirba. Jonavoje įsikūrusi didžiausia koncerno įmonė AB „Achema“ ir kitos bendrovės.

„Dabar madinga kviesti pasidalyti pinigais, mes tą jau seniai darome. Nederėtų pamiršti ir to, kad sąžiningai mokėdami didelius mokesčius remiame visą bendruomenę. Pradėjome nuo Jonavos. Tai pirmoji Fondo akcija. Jeigu pirmas blynas neprisvils, galbūt tai taps tradicija. Gal išsiplės remiamų šeimų geografija, nes Lietuvoje žmonių, kuriems reikia pagalbos, gyvena daug“, – aiškino koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė.

Dirbs visą savaitę

Jonavoje surengtai kalėdinei labdaros akcijai iš Dr. Br. Lubio vardo labdaros ir paramos fondo skirta beveik 23 tūkst. eurų. Krepšeliuose – maisto produktai ir žaislai, kurių socialiai remtinai šeimai įsigyti būtų sunkoka.

„Iki Kūčių vakaro stengsimės aplankyti visus sąraše esančius jonaviečius. Tikimės, kad suspėsime pakelti jų šventinę nuotaiką ir atnešti didžiųjų švenčių džiugesį“, – teigė p. L. Lubienė.

Ačiū

Kalėdiniais atributais pasipuošusi svita pirmiausia užsuko pas Sergejų, auginantį šešis nepilnamečius vaikus, kurių mažiausiajam dar tik ketveri metukai. Kaip tėtis pasakojo, rugpjūčio mėnesį mama išėjo iš namų ir iki šiol negrįžo. „Auginu vaikučius vienas. Tokių svečių dar niekada nesu sulaukęs. Nežinau nė ką pasakyti. Dabar supratau – Kalėdos ateina, šventė bus. Ačiū, labai jums ačiū“, – stengdamasis paslėpti ašaras dėkojo vyras.

Pasibeldus į Sandros buto duris, pasigirdo vaikų krykštavimai. Taip netikėtus svečius sutiko vos pusantrų metų Kajus su sesyte Amelija ir ketverių metukų Edgaras. Mama sakė, kad alimentus moka tik vyriausiojo sūnelio tėtis. O dvynukų tėvelis į anapilį išėjo dar tuomet, kai ji laukėsi. „Už dvynukus negaunu nė cento iš valstybės – pavardė ne tėčio, reikia DNR pasitikrinti. Ne mūsų galimybėms tokie dalykai. Taip ir gyvename. Šiandien sulaukėme tokių dovanų, vadinasi, Kalėdos jau atėjo į mūsų namus“, – džiaugėsi Sandra.

Į Natalijos, auginančios penkis vaikus, nuomojamą būstą įleido jos vyriausias – keturiolikmetis – sūnus. O kambaryje išpūtę akytes įtariai į svečius žvelgė keturi mažamečiai. Išgirdę nykštuko kepuraite pasipuošusios p. Lidijos balsą ir išvydę gausybę dovanų, vaikai bemat ėmė čiauškėti ir apžiūrinėti dovanas. Šeimos „galva“ pripažino, kad jam tenka ir aukle pabūti, ir nelengva pamokas paruošti. Tą akimirką visas nuoskaudas nubraukė kalėdinės dovanos ir lauktuvės šventiniam stalui.