Naujienos

KLASCO šventėje dėkojo ištikimiausiems

Didžiausia Klaipėdos uosto krovos kompanija KLASCO pavasario pradžioje rengia tradicinę darbo veteranų pagerbimo ceremoniją. Ir kaskart kolektyvas šio vakaro laukia, lyg jis vyktų pirmąjį kartą.

Milijonas tonų krovinių per mėnesį ir daugiau – toks koncerno „Achemos grupė“ narės Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO) pajėgumas Veteranų šventėje nuolat sukelia begalinį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) ir miesto savivaldybės dėkingumą bendrovės darbuotojams. Šio kolektyvo žmonių ištikimybė, įmonėje dirbant net iki 45 metų, pelnytai prilyginama gausios ir draugiškos šeimos gyvenimui, kuris teikia didelę naudą visuomenei. Todėl Klaipėdos dramos teatre vykusio renginio vedėjų Laimono Vilkončiaus ir Linos Rastokaitės pasakyti žodžiai, kad „atsakomybė už Klaipėdos uosto įvaizdį pasaulyje, svarus indėlis į krašto ekonomiką, verslo stabilumas, jūrinės kultūros puoselėjimas ir pagarba darbuotojams – išskirtiniai bruožai, nusakantys kompanijos socialinę reikšmę valstybei ir Klaipėdos miestui“, puikiai derėjo su dainininko Merūno Vitulskio muzikiniais linkėjimais bendrovei ir kiekvienam veteranui atliekant renginio pabaigoje „Ilgiausių metų!“.

Koncernas investuoja

Pelnyti puikius klientų atgarsius, išlaikyti stiprius verslo ryšius ir būti paklausiai rinkoje kompanijai padeda plėtra ir nuolatinės investicijos. Pasak Audriaus Bendaravičiaus, laikinai einančio koncerno „Achemos grupė“ generalinio direktoriaus pareigas, dėl nuoširdaus žmonių darbo pernai koncernas įvykdė daug užsibrėžtų tikslų: Jonavos gamykla „Achema“ pastatė azoto rūgšties cechą ir oro skaidymo bloką, KLASCO įsigijo trečiąjį uosto vilkiką, pelningai dirbo ir daugelis kitų koncerno įmonių. Dėkodamas visiems KLASCO darbuotojams už triūsą jis akcentavo, kad 2016 metais jų laukia daug iššūkių. „Klaipėdos uostas sparčiai vystosi, visos kompanijos investuoja, todėl mes taip pat turime stiprinti konkurencines galias. 2016 metais numatome daugiausia dėmesio skirti KLASCO ir įgyvendinti vieną didžiausių investicinių programų“, – kalbėjo A. Bendaravičius.

KLASCO vadovas Audrius Pauža teigė, kad nelengva išlaikyti plačiame vandenyne plaukiančio laivo vairą, o galimybę krauti daugiau kaip po milijoną tonų per mėnesį suteikia daugelio transporto sistemos dalyvių pastangos, visų pirma, KVJUD ir „Lietuvos geležinkelių“ bendrovės. „Duotus įsipareigojimus mūsų partneriai vykdo laiku, todėl ir mes nenuviliame. Mes keisimės, transformuosimės, kad nuspėtume 5–10 metų ateities rinkos poreikius, bet ištikimai dirbančių žmonių mums visada reikės“, – akcentavo bendrovės vadovas.

Dirba dešimtmečius

Pirmą kartą apdovanoti KLASCO veteranų regalijomis už 20 darbo metų šiemet buvo 12 darbuotojų, įvairių sričių specialistų, tačiau tarp dirbančių 25,30,35 metus dominavo dokininkai-mechanizatoriai, gamybinis bendrovės branduolys. Į sceną, pagerbimo ceremoniją, iš viso kilo daugiau kaip 50 KLASCO darbuotojų ir visa dešimtis kitų koncerno „Achemos grupė“ uosto įmonių veteranų.

Daugiausia aplodismentų pelnė ištikimiausieji – uoste dirbantys 40 ir net 45 metus. Dviem ilgiausią darbo uoste stažą turintiems KLASCO darbuotojams – elektromonteriui Vladimirui Spiranovui ir dokininkui-mechanizatoriui Romui Jonui Bubliauskui koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkės Lydos Lubienės vardu buvo įteikti Dr. Bronislovo Lubio paramos ir labdaros fondo medaliai. O 40 metų uoste dirbantys dokininkai-mechanizatoriai Kazys Kneita, Augustinas Tamošaitis, Jonas Narvilas ir Karolis Armonas sulaukė KVJUD padėkos raštų, kuriuos įteikdamas uosto generalinis direktorius Arvydas Vaitkus stebėjosi ir žavėjosi tokia ištikimybe sunkiai profesijai.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benediktas Petrauskas rūmų Darbo žvaigždės medalius įsegė gamybos direktoriaus pavaduotojui Stasiui Zybartui ir Krovinių terminalo vyriausiajam technologui Ričardui Eimontui.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas į KLASCO šventę atvyko taip pat ne tuščiomis, su miesto padėkos ženkleliais, kuriuos įsegė veteranu tapusiam dokininkui-mechanizatoriui Aleksandrui Andrejevui, 30 metų dirbančiam krovos terminalo pamainos viršininkui Konstantinui Malyševui ir 35 metus dirbančiam tiekimo skyriaus darbuotojui Algirdui Budvyčiui: už tai, kad prisideda prie bendrovės, miesto ir valstybės gerovės. Pusiau juokais meras pasvarstė, kad miestas, turintis Klaipėdos kultūros magistro apdovanojimą, galėtų įsteigti ir krovos magistro ženklą.