Naujienos

Dovanojo vaikams svajonę

Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo bei koncerno „Achemos grupė“ kalėdinė iniciatyva sausio pradžioje pakviesti į Kauno dramos teatrą Kauno ir Jonavos globos namų auklėtinius bei daugiavaikių šeimų atžalas pradžiugino daugiau kaip 400 vaikų. Daugelis jų prisipažino, kad teatro slenkstį peržengė pirmą kartą gyvenime.

„Džiaugiamės galėję padovanoti šią mažą šventę vaikams. Juk taip svarbu ugdyti jų suvokimą apie teatrą, kultūrą, meną, kad užaugtų nuoširdžiais, save ir kitus gerbiančiais žmonėmis. Mūsų, suaugusiųjų, atsakomybė yra užauginti naują kartą, kuri šiandien gavo dovaną iš mūsų, o rytoj jau galės ją padovanoti pasauliui“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė Lyda Lubienė.

Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas, bendradarbiaudamas su Nacionaliniu Kauno dramos teatru, nupirko bilietus į tris sausio pradžioje rodytus spektaklius vaikams. Bilietai buvo padovanoti regiono vaikų globos namams, dienos centrams ir daugiavaikėms šeimoms.

„Kalbėjausi su mamomis, atlydėjusiomis į spektaklį vaikus. Viena iš jų pasakojo, kad tik praėjusiais metais pirmą kartą visa šeima nuėjo į kiną, šįmet, padedant Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondui, pirmą kartą visi apsilankė teatre. Manau, neįkainojama vertybė, kai didelėms šeimoms suteikiama proga gauti kultūros gurkšnį, apie kurį kasdienybėje daugelis jų net nedrįsta pasvajoti“, – pasakojo Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė Jurgita Pocienė.

Pakerėjo teatro pasaulis

Į Kauno dramos teatrą pakviesti mažieji žiūrovai iš daugiavaikių šeimų ir globos namų turėjo progą išvysti tris skirtingoms amžiaus grupėms pritaikytus spektaklius. Pačius mažiausius džiugino režisierės Agnės Dilytės pastatymas „Solė ir močiutės“. Tai interaktyvus spektaklis, kuriame žaidžiama ir kuriama kartu su mažaisiais teatro gerbėjais. Kiek augesni žiūrovai smagiai dalyvavo Agnės Sunklodaitės režisuotame muzikiniame spektaklyje „Kiškis pabėgėlis“, linksmai pasakojančiame apie labai rimtus dalykus: emigraciją ir meilę gimtiesiems namams. Paauglių, jų tėvų ir globėjų dėmesį prikaustė režisierės Inesos Paliulytės darbas „Astrida“, pastatytas pagal žymios švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren kūrinius ir atskleidžiantis jos pačios gyvenimą. Po spektaklių mažųjų teatro bičiulių laukė susitikimai su Kalėdų Seneliu ir linksmi žaidimai su juo.

„Daugeliui Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo į spektaklius pakviestų vaikučių ir net juos atlydėjusiems tėvams tai buvo apskritai pirmas apsilankymas teatre. Regis, šiems vaikams atsivėrė visiškai naujas teatro pasaulis ir pakerėjo juos. Tikiu, kad dauguma jų norės sugrįžti į teatrą“, – „Lietuvos žinioms“ kalbėjo Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.

Jo manymu, socialiai remtinoms ar daugiavaikėms šeimoms stinga ne vien pinigų. Neretai tėvams pritrūksta laiko skirti pakankamai dėmesio savo atžaloms, tad šios daugiau laiko praleidžia gatvėje, kurioje pilna pagundų nukrypti nuo tikrųjų vertybių. „Sumanymas atverti šiems vaikams teatro pasaulį yra puiki prevencinė akcija, galinti juos apsaugoti nuo kasdienybės klystkelių. Teatras, skatindamas mąstyti, pastūmėdamas atsiversti knygą ar tiesiog pafantazuoti, pasvajoti apie savo ateitį, padėdamas patikėti, kad svajonės gali išsipildyti, dovanoja prasmingesnį gyvenimo kelią mus pamėgusiems vaikams“, – įsitikinęs teatro kūrėjas.

Didžiausia pagalba – bendras renginys

Kaip LŽ teigė Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė J. Pocienė, jų organizacija gavo net 100 bilietų į labdaringus spektaklius Kauno dramos teatre. Asociacijos nariai pasirinko žiūrėti „Astridą“. Į šį spektaklį žmonės atvyko ne tik iš Kauno, bet ir iš Kaišiadorių, Žiežmarių, Vilniaus.

Asociacijos MES, siekiančios suburti darnias, visaverčiais žmonėmis vaikus auginančias gausias šeimas, vadovė neslėpė: organizacijoje yra šeimų, ypač gyvenančių atokesniuose kaimuose, toli nuo visų pramogų, kurioms net mintis nekiltų, kad galima nusipirkti bilietus ir nuvažiuoti į Kaune ar Vilniuje vykstančius renginius. Joms tai padaryti be galo sudėtinga.

„Viena mama iš Kaišiadorių sakė: „Mes ne tik neturime galimybės, bet net ir nedrįstame pagalvoti, kad galėtume išvažiuoti kur nors su visais vaikais.“ Auginant keturias, penkias atžalas bet kur išsirengti yra labai sudėtinga. Kai žmonės pakviečiami nemokamai, jiems tai – didelė dovana. Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas surengė šventę, kurios įspūdis, manau, išliks labai labai ilgai“, – tvirtino J. Pocienė.

Kauno gausių šeimų asociacijos „Vaivorykštės taku“, buriančios daugiavaikes šeimas, kurios rūpinasi savo vaikų kūryba ir meninės raiškos puoselėjimu, vadovė Auksė Pečeliūnaitė taip pat sakė, kad visai didelei šeimai apsilankyti kokiame nors renginyje tikrai nelengva. „Kadangi į Kauno dramos teatrą buvo galima nusivesti visus vaikus, o spektakliai parinkti įvairioms amžiaus grupėms – ir patiems mažiausiems, ir paaugliams, ši akcija mus labai nudžiugino. Ji ypač nustebino tuo, kad patekti tikrai galėjo kiekviena norinti šeima. Mano manymu, didžiausia pagalba, kokios reikia, – tai bendras renginys šeimai“, – kalbėjo moteris.

Kartu su likimo draugais spektaklį „Astrida“ žiūrėjęs Jonavos rajono vaikų globos namų auklėtinis septyniolikmetis Edgaras LŽ sakė, kad vaidinimu buvo sužavėti visi – ir mažesnieji, ir paaugliai. „Spektaklis labai patiko. Buvo daug veiksmo ir juoko. Kai užaugsiu, gyvensiu savarankiškai, manau, tikrai eisiu į teatrą. Ir savo vaikus nusivesiu“, – patikino Edgaras.

Dėmesys kultūrai

Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas, kurio vienas dalininkų yra koncernas „Achemos grupė“, jau treti metai remia išskirtinius, didelę išliekamąją vertę turinčius švietimo, kultūros ir mokslo projektus, sulaukiančius mažiau valstybės dėmesio. Taip fondo kūrėjai tęsia šviesaus atminimo koncerno „Achemos grupė“ įkūrėjo dr. Bronislovo Lubio iniciatyvas skatinti išsilavinusios, kultūringos ir modernios Lietuvos visuomenės ugdymą.

Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas nuo 2013 metų, kai buvo įsteigtas, labdarai jau yra skyręs 595 tūkst. eurų, iš jų net 117 tūkst. eurų nukreipta kultūrai remti. Nacionaliniam Kauno dramos teatrui, su kuriuo koncerną „Achemos grupė“ sieja ilgametė draugystė, Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas praėjusiais metais skyrė 30 tūkst. eurų, dar 10 tūkst. eurų suma šią kultūros įstaigą parėmė koncernas „Achemos grupė“.