Naujienos

Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas parėmė išskirtinius kultūros ir socialinius projektus

Metų pabaigoje Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas skyrė daugiau kaip 170 tūkstančių litų kultūros ir socialinės paramos projektams. Iš viso paremta net trylika iniciatyvų, o didžiausia paramos suma atiteko Lietuvos konceptualiosios fotografijos pradininko Vito Luckaus archyvui sugrąžinti ir autorinei knygai išleisti bei gilias tradicijas turinčiam Pažaislio muzikos festivaliui. 

Be to, paramos sulauks ir tokios socialinės iniciatyvos kaip  labdaros ir paramos fondai „Maisto bankas“ bei „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“, Maltos ordino pagalbos tarnybos akcija „Maltiečių sriuba 2013“ bei Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ organizacijos veikla. 
 
Be dėmesio neliks ir mažieji – skirta parama net 80 visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojamų vaikų leis pirmiesiems išvysti premjerinį Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklį „Kosmosas+“. Lėšų skirta ir Jono Mačiukevičiaus knygos vaikams „Rozalijus sugrįžo“ leidybai, fotomenininko Mindaugo Norkaus parodai „Susitikimai“, tarptautiniam liaudies meno festivaliui „Atvažiuoja Kalėdos“. Šie sprendimai priimti šių metų lapkričio mėnesį įvykusiame fondo valdybos posėdyje.
 
Tai ne vienintelė fondo parama šiais metais. Vasaros pabaigoje Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas jau skyrė 375 tūkst. litų šalies universitetams – po 125 tūkstančius Vilniaus universitetui, Kauno technologijos universitetui ir Klaipėdos universitetui.
 
Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas įsteigtas šių metų balandį. Fondo veikla siekiama tęsti koncerno pradininko mecenatystės veiklą, kuri garsėjo aktyvia parama ir dėmesiu kultūros renginiams, knygų leidybai, meno ir mokslo plėtrai. Pagrindinės fondo paramos sritys taip pat orientuojamos į švietimą, kultūrą ir mokslą. Iš viso nuo veiklos pradžios 2013 m. balandį fondas paramai ir labdarai jau skyrė 700 tūkstančių litų.