Naujienos

Dosnios širdies gerumas neblėsta

Prieš mėnesį  veiklą pradėjęs Dr.Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas tęsia koncerno „Achemos grupė“ mecenatystės tradicijas. Vakar į pirmąjį posėdį susirinkusi fondo valdyba žadėjo ir toliau didžiausią dėmesį skirti sritims, gražiai globotoms į Anapilį išėjusio prezidento.
 
„Koncernas nepamiršta dr.B.Lubio tradicijų, todėl jo globotos kryptys ir veiklos tikrai neliks be dėmesio. Paramos bei labdaros teikimas švietimui, menui, kultūrai, visuomeniniams projektams, buvo ir yra koncerno „Achemos grupė“ prioritetų sąraše“, - vakar LŽ pasakojo Dr.Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo vadovė Giedrė Žentelytė-Linkienė.
 
Fondas, įsteigtas pagrindinės „Achemos grupės“ akcininkės Lydos Lubienės, Jūratės Žadeikienės-Lubytės bei koncerno „Achemos grupė“ iniciatyva, itin akcentuoja pagalbą mažiau valstybės lėšų sulaukiančioms, bet šalies klestėjimui ypač svarbioms sritims. 
„Kultūrai, švietimui – tai kertiniai stiprios valstybės akmenys – trūksta valstybės finansavimo, todėl pagal išgales remiame šiuos sektorius. Remiame daugelio sričių jaunuosius talentus, nes būtent jie garsina ir kuria Lietuvą“, - kiek anksčiau, klausiama apie planuojamus darbus, kalbėjo fondo valdybos pirmininke išrinkta L.Lubienė.
 
Po vakar įvykusio fondo valdybos posėdžio jo atstovai minėjo, kad remti švietimo, sulaukdavusio išskirtinio dr.B.Lubio dėmesio, projektus ketinama dvejomis kryptimis. Dalis šiai sričiai numatytų paramos pinigų bus nukreipiama mokslinei-tiriamajai veiklai per žymiausius ir geriausius Lietuvos universitetus remti, kitos lėšos bus paskirstytos chemijos, chemijos inžinerijos,  informacinių technologijų bei finansų ekonomikos studijas pasirinkusiems geriausiems studentams skatinti.
 
„Būtent šioms kryptims didelį dėmesį skyrė dr.B.Lubys, pabrėždamas jų svarbą tiek visos Lietuvos pramonės vystymuisi, tiek ir „Achemos grupės“ koncerno veiklai. Fondo steigėjai taip pat galvoja apie koncerno ateitį, todėl, remdami minėtas studijų kryptis pasirinkusį jaunimą, tikisi aktyvaus jo įsitraukimo į Lietuvos verslo plėtrą“, - LŽ aiškino koncernui „Achemos grupė“ laikinai vadovaujantis generalinis direktorius Audrius Bendaravičius.
 
Fondo vadovė neslėpė: vertindami paramos prašančiųjų paraiškas, valdybos nariai atsižvelgia ir į tai, ar lėšų šioms sritims skirdavo pats dr.B.Lubys. 
 
„Norime išlaikyti jo darbų tęstinumą. Todėl fondas rems, tarkime, Telšių vyskupijos kurijos 600 metų jubiliejaus renginius, skirs paramą Vilniaus arkivyskupijos Druskininkų šv.Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčiai, ženklia suma tradiciškai prisidės prie tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio Plungėje rengimo. Neapleisime ir anksčiau prezidento remto Signatarų klubo, Plungiškių draugijos, kitų tradicinių paramos krypčių“, - pažymėjo Fondo vadovė.
 
Dr.B.Lubys plačiai garsėjo aktyvia mecenatine veikla, parama ir dėmesiu kultūros renginiams, knygų leidybai bei meno plėtrai. Tačiau po koncerno prezidento netekties jį pažinojusieji ne vienas sakė tik tada supratę, kokia dosni buvusi dr.B.Lubio širdis.
 
„Lietuvos žinių“ informacija